رحمتی: فرصت طلایی تیم ملی بوکس در تایلند است/ عملکرد بوکسورها در ایتالیا خوب بود

فونتانا اختیار تام دارد، اما قرار نیست در ۲، ۳ ماه معجزه کند

به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران – ۹۱ورزشی ؛ حسین رحمتی درباره اینکه چرا تیم ملی با ۷ بوکسور به ایتالیا نرفت، اظهار داشت: با توجه به اینکه برنامه ما روی ۶ وزن بود و کادرفنی این ۶ وزن را خواسته بود، تصمیم گرفتیم در سبک وزن بوکسوری به مسابقات ایتالیا اعزام نکنیم.

وی ادامه داد: از زمانی که من و سرمربی کوبایی آمدیم نزدیک به ۳ ماه می‌گذرد. تا این مربیان بیایند و با بوکسور‌های ما آشنا شوند و برنامه‌های تکنیکی و فنی را آموزش دهند، زمان می‌برد. فونتانا یک هفته پیش از تورنمنت بلغارستان به ایران آمد و کار دست فونتس بود و به همین دلیل نمی‌شود از آن‌ها در این مدت کوتاه توقع نتیجه داشت.

*فونتانا می‌داند کجای بوکس دنیا هستیم و چگونه باید برنامه‌ریزی کند

مدیر تیم‌های ملی بوکس درباره اینکه چرا تیم ملی در ایتالیا سهمیه نگرفت، تصریح کرد: اینکه می‌گویند در ایتالیا فرصت طلایی را از دست دادیم اصلاً درست نیست. برخی دوستان شانس کسب سهمیه در تایلند را ببینند تا متوجه اشتباهاتشان بشوند، چون در تایلند شرایط بهتری برای رسیدن به المپیک وجود دارد و شانس طلایی اصلی ما هنوز در پیش است.

وی با دفاع از عملکرد تیم ملی بوکس در رقابت‌های ایتالیا افزود: فکر می‌کنم با توجه به زمانی که داشتیم، نتیجه خوبی گرفتیم و شانسی از دست ندادیم. بوکسور‌ها بدنی کم نیاوردند و برد‌های انفرادی خوبی داشتیم. الان فونتانا می‌داند ما کجای بوکس دنیا هستیم و چگونه باید برنامه‌ریزی کند.

رحمتی در پاسخ به این سوال که فونتانا در مسائل فنی تا چه حدی اختیار دارد، گفت: او اختیار تام دارد و قرار نیست در دو، سه ماه برای ما معجزه کند، اما طبق تجربیاتی که دارد باید به بوکس ایران کمک کند. تیم ملی را پیش از رقابت‌های تایلند به چند تورنمنت و اردو می‌بریم و برای کسب سهمیه المپیک اصلاً زمان را از دست نمی‌دهیم.

مدیر تیم‌های ملی بوکس ادامه داد: در اردو‌های مختلف از مربیان داخلی جوان که همگی از جمله قهرمانان نامدار بودند بهره می‌بریم. اینگونه هم فونتانا می‌تواند دستیاران خود را انتخاب کند و هم مربیان جوان ما از دانش روز مربیان کوبایی بهره خواهند برد.
فونتانا بخواهد با ترکیب کامل‌ به تایلند می‌رویم
رحمتی در پاسخ به این سوال که تیم ملی با چند بوکسور به تایلند می‌رود، خاطرنشان کرد: نظر نهایی را فونتانا می‌دهد، اما فکر می‌کنم او بخواهد با ترکیب کامل (۷ بوکسور) برای آخرین شانس کسب سهمیه المپیک تلاش کند. مطمئن باشید روند تیم رو به بهبود است و فدراسیون هرکاری بتواند برای این تیم انجام می‌دهد.