شهرآورد 101:

پرسپولیس استقلال، جنگ برای اعاده حیثیت

پرسپولیس می خواهد ببرد که تهمت های چند وقت اخیر را خنثی کند و استقلال بعد از بردن 7 گله تراکتور می خواهد اثبات کند چقدر به قهرمانی نزدیک بوده است

مهمترین شهر آورد از حیث جنگ روانی مربیان و هواداران شاید همین بازی باشد، روزهای پایانی لیگ  مدام  جدول دست خوش تغییرات می شد و مشخص نبود هفته بعد کدام تیم قرار است در صدر جدول قرار بگیرد و اوج این ماراتن روزی بود که پرسپولیس تنها شانس خود را برد مقابل استقلال می دانست . این اتفاق افتاد و اندیشه های یحیی گل محمدی در یک بازی برتر توانست بر ساپینتو غلبه کند و حاشیه ها از شب همان بازی به دلیل یک صحنه مشکوک که چرا داور خطای پنالتی را نگرفته شروع شد.

البته استارت حاشیه ها از چند هفته قبل آغاز شده بود و یحیی گل محمدی در برخی اظهارنظر ها می گفت : تا وقتی من هستم، نمی گذراند پرسپولیس قهرمان شود اما بعد از این داستان یحیی تغییر رویه داد و تمرکز خود را صرفا به بازی ها معطوف کرد اما در همین اثنا مواریس منطقی بعد از اینکه در مقابل ملوان قافیه را باخت و توپ هایشان یکی پس از دیگری راه به درون دروازه پیدا نمی کرد تنها مقصر را آن صحنه معروف دانست و ناخودآگاه با استقلال همدردی را شروع کردند و به معترضین پیوست.

اما صحنه مشکوک به پنالتی  دو داور پیشکسوت را در یک برنامه زنده نیز به جان هم انداخت و خداداد افشاریان و عسگری حسابی از خجالت هم در آمده و کار به جاهای باریکی کشیده شد. به هر حال انگار  این صحنه روی قهرمانی بارسلونا و پی اس جی نیز تاثیراتی داشته که فعلا از علل آن غافلیم.

نهایتا هواداران با مصاحبه مربیانی همچون ساپینتو و تاثیر پذیری از آن سوار موج حاشیه ها شدند و معرکه را داغ کردند و جنگ روانی ناصوابی را راه انداختند که فلان و فلان که تازه ترین آن درخواست باشگاه استقلال برای تدارک بازی با داور خارجی است از این ها که بگذریم بالاخره پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد اما استقلال در محلی دیگر  سر گردنه حذفی را گرفته و منتظر است، نشان دهد شایسته قهرمانی بوده و این همه جنجال بیهوده نیست، پرسپولیس هم می خواهد به عنوان قهرمانی به همه بگوید که تیم دارای شخصیت قهرمانی است .

اینطور که مشخص است دو تیم  خسته از لیگ می خواهند تمام توان خود را بگذارند تا نفس هم را بچینند. برای دو تیم این بازی منزله اعاده حیثیت است و برای هواداران انتقام و کری خوانی .

برای نگارنده هم جذابیت داستان در اینست که هر زمان این دو تیم در اوج باشند تیم ملی خوبی خواهیم داشت .

مهرداد یوسف شاهی